Ponad 3 mln zł z budżetu województwa dla jednostek OSP z regionu. Sprawdź cel pomocy finansowej w Łomży i gminie.
Dzisiaj (24.04) odbyła się sesja sejmiku, podczas której to wojewódzcy radni zadecydowali o przyznaniu dofinansowań dla ochotniczych straży pożarnych. Na liście dotacji znalazły się OSP z naszego miasta oraz gminy.
- Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego, umundurowania lub szkoleń w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dofinansowanie dla ochotniczych straży pożarnych w 2023 r. jest rekordowe. Pomoc finansową otrzyma 109 podlaskich gmin. Zostanie ona przekazana kilkuset jednostkom OSP z regionu - czytamy na stronie podlaskie.eu
Reklama

W ramach konkursu (prowadzonego w terminie 23.01-24.02) wpłynęło 109 wniosków na łączną kwotę 6,7 mln zł, z czego wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. Akceptacja wszystkich wniosków przez radnych sprawiła, że zarząd zwiększył kwotę na cen cel o 1,1 mln zł.
Dotacje muszą być wykorzystane do końca listopada tego roku.
źródło: podlaskie.eu