Reklama

Poseł z naszego okręgu dostał posadę od premiera

07/10/2020 15:28

Premier Mateusz Morawiecki powołał dziś Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Pochodzący z Grajewa Adam Andruszkiewicz od 2018 roku był wiceministrem cyfryzacji. W wyniku rekonstrukcji rządu obowiązki ministra cyfryzacji przejął bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki. Dziś strona rządowa poinformowała, że Andruszkiewicz powołany został na stanowisko sekretarza stanu w kancelarii premiera i "będzie tam kontynuował swoje dotychczasowe działania prowadzone w Ministerstwie Cyfryzacji". 

Adam Andruszkiewicz urodził się w 1990 roku w Grajewie. Bezskutecznie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Ruchu Narodowego w roku 2014. W latach 2015-2016 pełnił funkcję prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji, startując z list KWW "Kukiz"15". W 2017 roku wystąpił z klubu Kukiz"15 i przystąpił do koła Wolni i Solidarni, które opuścił wraz z nominacją na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku. Andruszkiewicz ponownie uzyskał mandat, startując z list Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

fot. Ministerstwo Cyfryzacji 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości