Według doniesień centrum Polityka Insight, pochodzący z Grajewa poseł Adam Andruszkiewicz miał otrzymać propozycję objęcia funkcji wiceministra cyfryzacji. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku, Andruszkiewicz startując z list KWW "Kukiz"15" otrzymał ponad 15 tys. głosów. Czy młody poseł zasili rząd Mateusza Morawieckiego?
Wirtualna Polska nieoficjalnie potwierdziła, że 28-letni poseł otrzymał propozycję objęcia funkcji wiceministra cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Andruszkiewicz w piątek 28 grudnia miał również wystąpić z koła poselskiego Wolni i Solidarni, którego liderem jest Kornel Morawiecki. Według doniesień medialnych, propozycja wywołała jednak duże kontrowersje wśród polityków.
Adam Andruszkiewicz urodził się w 1990 roku w Grajewie. Bezkustecznie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Ruchu Narodowego w roku 2014. W latach 2015-2016 pełnił funkcję prezesa Młodzieży Wszechpolskiej. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji, startując z list KWW "Kukiz"15". W latach 2016-2018 Andruszkiewicz był prezesem stowarzyszenia Endecja, założonego przez młodego poliyka wspólnie z Rafałem Ziemkiewiczem, Markiem Jakubiakiem oraz Sylwestrem Chruszczem, które ostatecznie opuścił. W 2017 roku wystąpił z klubu Kukiz"15 i przystąpił do koła Wolni i Solidarni.
[AKTUALIZACJA]
Nazwisko i zdjęcie pochodzącego z Grajewa posła pojawiło się w sekcji "Kierownictwo ministerstwa" na stronie internetowej resortu. Według zamieszczonych tam danych, Andruszkiewicz funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 28 grudnia 2018 roku.