Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w Nowogrodzie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 lutego około godziny 21:38. Na miejsce pożaru zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej: 1 z PSP w Łomży i po jednym zastępie ochotników z Nowogrodu i Mątwicy. Z pożarem walczyło łącznie 12 strażaków.
Po przybyciu na miejsce zabezpieczyli oni budynek, przewietrzyli go i zgasili pożar. Cała akcja trwała około 3 godzin. Strażacy zarekomendowali również montaż czujki czadu i dymu, który może pomóc zapobiec ewantualnej tragedii.
Mieszkańcy wcześniej opuścili dom, dzięki czemu nikt nie został poszkodowany.