Od dzisiaj (6.07) Kuria Diecezjalna w Łomży będzie czynna dla interesantów. Przeprowadzone badania nie wykazały przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników kurii.
"Po przeprowadzonych badaniach pracowników Kurii Diecezjalnej w Łomży pod kątem obecności koronawirusa zgodnie z procedurami wyznaczonymi przez służby sanitarne i niestwierdzeniu osób zarażonych, decyzją Biskupa Łomżyńskiego, od dnia 6 lipca br. (poniedziałek) Kuria Diecezjalna będzie czynna dla interesantów w normalnych godzinach urzędowania. Biskup Łomżyński apeluje o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych - przekazuje w komunikacie ks. Artur Szurawski, kanclerz kurii. "
Przypomnijmy, że Kuria Diecezjalna w Łomży przez kilka dni była nieczynna dla interesantów, a wszystkie sprawy trzeba było załatwiać kontaktując się z pracownikami telefonicznie lub mailowo. Decyzja ta została podjęta z uwagi na możliwy kontakt pracowników z osobą zakażoną koronawirusem. Od dziś (6.07) Kuria będzie już czynna w normalnych godzinach urzędowania.