Kuria Diecezjalna w Łomży będzie nieczynna aż do odwołania. Decyzja została podjęta z polecenia biskupa, "z uwagi na możliwy kontakt pracowników Kurii z osobą zarażoną koronawirusem".
Kanclerz Kurii Ks. Artur Szurawski przekazuje w dzisiejszym komunikacie, że "wszelkie sprawy należy załatwiać kontaktując się telefonicznie lub mailowo z z pracownikami kurii według kompetencji
"Powyższa decyzja została podjęta z uwagi na możliwy kontakt pracowników Kurii z osobą zarażoną koronawirusem. W związku z tym zostały natychmiast podjęte działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych" - czytamy w komunikacie.
Przypomnijmy, że wierni nie mogą też odwiedzać kościoła i klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Od wczoraj nie można uczestniczyć tam we mszach i nabożeństwach, zamknięte pozostają również: zakrystia, kancelaria parafialna i furta klasztoru. Przy furcie nie będzie wydawana pomoc potrzebującym. Szczegóły:
Podjęte decyzje mają związek z aktualną sytuacją epidemiczną w Łomży. Przypomnijmy, że w bezhabitowym Zgromadzeniu Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej potwierdzono nowe ognisko koronawirusa. Informowaliśmy o tym wcześniej:
Dziś rano Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o dziesięciu nowych przypadkach zakażeń w Łomży. To osiem kobiet i dwoje dzieci. Wszyscy przebywają w izolacji domowej