- W tym roku z nieba "spadnie" nam prawdziwa gwiazda, której zresztą przedstawiać nie trzeba... Grażyna Łobaszewska!- zapowiedziała tegoroczną "Gwiazdkę z nieba" Anna Sobocińska, mistrzowsko wcielając się w rolę konferansjera koncertu przygotowanego przez Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych. Koncert w kościele ojców kapucynów został zorganizowany już po raz dwunasty. Razem z gwiazdą polskiej estrady wystąpili wokaliści Studia Wokalnego eMDeK, prowadzonego przez Magdę Sinoff.
"Gwiazdka z nieba" to koncert bożonarodzeniowy. Chociaż od świąt minęły już trzy tygodnie, wokalistom Studia eMDeK udało się przywołać prawdziwie zimowy, pachnący świętami nastrój.
Starszym i uznanym wokalistom towarzyszył "Mały eMDeK", śpiewając kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Serca łomżyniaków, po brzegi wypełniających kościół ojców kapucynów, podbiła jednak najmłodsza wokalistka, pięcioletnia Ania.
Wreszcie przed mikrofonem, w otoczeniu Studia Wokalnego, pojawiła się Grażyna Łobaszewska.
Artystka przybyła do Łomży z minirecitalem, wykonując zaledwie cztery utwory. Niepowtarzalnym głosem i przemiłym uśmiechem piosenkarka zjednała sobie publiczność. Finałową piosenkę "List do ciebie piszę" wykonała razem z wokalistą eMDeK-u, Michałem Mężeńskim.
Podczas koncertu słuchacze mogli wesprzeć działającą przy kościele ojców kapucynów świetlicę "Promyczki". Wokalistki zebrały dwie prawie pełne mikołajowe czapki pieniędzy, zapewniające funkcjonowanie świetlicy przez cały najbliższy rok.