Od 22 sierpnia trwają próby do spektaklu "Rosnę", który zainauguruje nowy sezon artystyczny w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Spektakl reżyserowany jest przez Mariolę i Janusza Słomińskich, którzy są również autorami scenariusza i na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, wspólnie z dyrektorem Jarosławem Antoniukiem, zaprosili na sobotnią premierę.
Spektakl jest zupełnie nową propozycją dla najmłodszych widzów, już od 1 roku życia. Ma wzruszać i zachwycić maluchy, pobudzić ich zmysły i wreszcie, na koniec, zachęcić do wspólnej zabawy. Twórcy zaproszą dzieci „do nieba", między chmury, skąd mogą zajrzeć przez okno do mieszkania Mamy i obserwować co się dzieje, gdy pojawia się na świecie mały człowiek. Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się 10 września 2016 r.
O kulisach spektaklu i o tym jak trafił na deski łomżyńskiego teatru opowiadają przed kamerami dyrektor Antoniuk, autorzy scenariusza Mariola i Janusz Słomińscy oraz autor muzyki Zbigniew Krzywański.
Premiera spektaklu rosnę i zarazem inauguracja sezonu artystycznego 2016/17 już w najbliższą sobotę 10 września o godz. 17.00.