W nadchodzącym tygodniu będzie przeważała pochmurna, okresami deszczowa pogoda, na szczęście nie zabraknie momentów ze słońcem - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Koniec tygodnia zapowiada się znacznie cieplejszy, z temperaturą powyżej 20°C.
W poniedziałek na północnym-wschodzie może spaść deszcz ze śniegiem, śnieg oraz krupa śnieżna - ma to być ostatni zimowy epizod. Nocą z poniedziałku na wtorek, na wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich temperatura powietrza przy gruncie może spaść miejscami do 2 kresek poniżej zera, ale powinna to być już ostatnia noc z przymrozkami. Kolejne będą cieplejsze - słupki rtęci pokażą od 2 do 11 kresek powyżej zera.
We wtorek będzie wietrznie i miejscami deszczowo, na zachodzie i w centrum Polski możliwe burze. Temperatura maksymalna od 9°C nad morzem, około 13°C w centrum i na zachodzie do 16°C na południowym-wschodzie.
W środę ponownie ma być pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura od 10°C nad morzem, około 14°C w centrum do 19°C na południowym wschodzie.
W czwartek ma być nieco chłodniej. Będzie to kolejny dzień z przelotnymi opadami deszczu niemal w całym kraju. Uczucie chłodu dodatkowo będzie potęgował silny i porywisty wiatr.
W piątek nieco cieplej. Nadal miejscami przelotne opady deszczu a lokalnie niewykluczone burze.
W sobotę termometry na północy kraju mają pokazać do 12 stopni Celsjusza. Na południu kraju słupki rtęci wskażą nawet 23 stopnie.
Z zapowiedzi synoptyków IMGW wynika, że w niedzielę już w całym kraju temperatura wzrośnie powyżej 20°C, przy czym na południu może osiągnąć nawet 26°C. Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze.
Dane: Prognoza synoptyczna IMGW