Dzieci i młodzież z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży występowały w sobotę w Galerii Veneda, gdzie już trzeci rok z rzędu Galeria we współpracy z ROK zorganizowała wspólne kolędowanie. Była dobra zabawa, konkursy z nagrodami i dużo dobrego humoru, a wszystko w jednym celu. Wprowadzić nas w atmosferę świąt!
W Venedzie wystąpiły dzieci śpiewające na co dzień w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży oraz laureaci organizowanych co roku przed świętami konkursów. W ciągu trzech godzin zaprezentowało się prawie 60 dzieci i młodzieży, tempo zatem było imponujące! Repertuar obejmował przede wszystkim piosenki świąteczne i kolędy, choć znalazł sie też czas na prezentację części dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca. Występowały zarówno dzieci, które mają już na koncie sukcesy wokalne, jak też te dopiero rozpoczynające swoją przygodę na scenie.
Jak tłumaczy dyrektor ROK w Łomży Jarosław Cholewicki, Ośrodek zapewnił światła i nagłośnienie, a Galeria Veneda była sponsorem nagród w przeprowadzanych konkursach, głównie słodyczy.
- Robimy to cyklicznie od trzech lat we współpracy z Galrią Veneda, któa jest organizatorem i zaprosiła nas do współpracy - dodaje dyrektor ROK.
Przypominamy przy okazji, że w Venedzie wciąż trwa akcja pakowania prezentów. Bezpłatnie!