Pomysł sportowych przerw zrodził się wraz z oddaniem do użytku hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. W wybrane piątki, na prawie wszystkich przerwach uczniowie mogą korzystać z hali pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Do tej pory zorganizowano już spotkania z siatkówką i koszykówką.
Luźne spotkania z wybraną danego dnia dyscypliną sportową odbywają się w wybrane piątki na wszystkich przerwach oprócz obiadowej. W nowej hali sportowej za każdym razem pojawia się mnóstwo dzieci, chcących aktywnie spędzić czas pomiędzy lekcjami.
- Ogromne zainteresowanie ze strony uczniów oraz ich potężna frekwencja na sportowych przerwach ostatecznie przekonują, że był to świetny pomysł, zwłaszcza, że w hali pojawia się mnóstwo dzieci, które nie należą do sportowej czołówki, ale po prostu lubią aktywnie spędzać czas. Jeśli dzięki nam polubią bardziej i dla czystej przyjemności zostaną przy którejś z zaproponowanych przez nas dyscyplin, będziemy więcej niż zadowoleni. O to, według mnie, powinno chodzić w szkole. Walkę o wyśrubowane wyniki zostawmy trenerom w klubach i wybranym przez nich najlepszym zawodnikom - mówi Kamil Konopka, nauczyciel WF w SP7.
Uczniowie "Siódemki" w najbliższym czasie mogą spodziewać się spotkania z tenisem, futsalem, ale także innymi dyscyplinami.