Utworzenie Oddziału Publicznego Przedszkola Specjalnego przy ZSS w Łomży planowane jest od nowego roku szkolnego. Będzie to pierwsza taka placówka w Łomży. Projekt uchwały w tej sprawie przedłożyć ma radnym na najbliższej sesji prezydent Mariusz Chrzanowski.
Do przedszkola będą przyjmowane dzieci od 3 do 7 lat, posiadające aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawność sprzężoną, w tym dzieci z autyzmem. Na razie planowane jest utworzenie jednego oddziału, który będzie liczył od 5 do 8 wychowanków, zależnie od kryteriów wag niepełnosprawności.
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogów, którzy prowadzą zajęcia z muzykoterapii i muzyko-rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, dogoterapii czy arteterapii. W przyszłości planowany jest dalszy rozwój działalności przedszkola specjalnego przy ZSS, a osoby zainteresowane edukacją przedszkolną dla swoich dzieci będą mogły zgłaszać się do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Nowogrodzkiej 4 lub pod numerem tel. 86 216 57 64.