Reklama

Przybywa zakażeń koronawirusem. Ministerstwo wysyła SMS-y

27/07/2022 11:19

​​​​​​​W Polsce odnotowuje się coraz więcej zakażeń koronawirusem. Dziś resort zdrowia rozpoczął wysyłkę SMS-ów do osób, które mogą skorzystać z czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

W okresie od 21.07 do 27.07 odnotowano 19 577 (w tym 3 161 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (3509), śląskiego (2687), małopolskiego (1773), dolnośląskiego (1568), pomorskiego (1288), wielkopolskiego (1278), łódzkiego (1087), lubelskiego (929), kujawsko-pomorskiego (879), zachodniopomorskiego (788), warmińsko-mazurskiego (738), podkarpackiego (733), podlaskiego (645), świętokrzyskiego (541), opolskiego (480), lubuskiego (379). 275 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby.

Poprzednio (od 14.07 do 20.07) w Polsce odnotowano 12 762 zakażenia. W okresie od 7.07.2022 do 13.07.2022 r. wykryto 7569 przypadków, natomiast od 30.06 do 6.07 było ich tylko 4163.

Reklama

Minister Adam Niedzielski poinformował o rozpoczęciu wysyłki SMS-ów do osób, które mogą skorzystać z czwartej dawki szczepienia.

- O poranku rozpoczęliśmy wysyłkę ponad 4,3 mln smsów do osób, które mogą skorzystać z 4 dawki szczepionki przeciw COVID-19. Smsy zachęcające do drugiego boostera otrzymają osoby 60+ oraz 12+ z obniżoną odpornością. Na 4 dawkę zapisało się już 300 tys. osób – podał szef resortu zdrowia.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości