Reklama

Qulturiada: Quizy, konkursy i Funkasanki [VIDEO i FOTO]

08/12/2018 15:06

Qulturiada zakończyła projekt pn. "Podróże po kulturze - szlakiem stolic", który realizował od maja do grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy. W piątek uczestnicy wycieczek wspominali dotychczasowe wyjazdy oraz rywalizowali w quizach i konkursach. O muzyczną oprawę Qulturiady zadbał duet Funkasanki.

Projekt pn. "Podróże po kulturze - szlakiem stolic", realizowany był w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy od maja do grudnia. W tym czasie odbyły się dwa tematyczne wyjazdy do miejsc istotnych pod względem historycznym i narodowym, ale także ważnych z uwagi na walory kulturalne i artystyczne.

- Udało nam się uzyskać dofinansowanie i dlatego też zaproponowaliśmy ludziom, osobom zainteresowanym, młodzieży, dzieciom, dorosłym, seniorom, wyjazdy do dwóch miejsc - mówi Edyta Brzozowska, dyrektor GOK w Piątnicy.

Reklama

Jeden z wyjazdów adresowany był głównie do dzieci i młodzieży z tereny gminy Piątnica. Uczestnicy odwiedzili Toruń, Biskupin i Gniezno. Grupa zwiedziła m.in. Zamek Golubski, Centrum Popularyzacji Kosmosu ,,Planetarium – Toruń”, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz obejrzała spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca” w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Podczas kolejnego wyjazdu kierowanego do starszej młodzieży, seniorów oraz osób dorosłych z gminy Piątnica, uczestnicy odwiedzili Chęciny, Kraków oraz Oświęcim. Mieli okazję zobaczyć m.in.: Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinie Raj, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Armii Krajowej, Galerię Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Teatr Bagatela oraz Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau. W ramach współpracy z partnerem projektu - Warsztatem Terapii Zajęciowej w Marianowie, zorganizowano także warsztaty ceramiczne, a efekty pracy można było obejrzeć 7 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy.

Qulturiada była ostatnią imprezą zorganizowaną w ramach projektu pn. "Podróże po kulturze - szlakiem stolic". Podsumowanie było zabawne i przywołało wiele pozytywnych wspomnień związanych z wycieczkami.

Reklama

Wykorzystując do tego celu bogatą prezentację multimedialną, organizatorzy przypomnieli uczestnikom najciekawsze wydarzenia związane z projektem. Młodzież, dorośli i seniorzy mogli zmierzyć się w quizach i konkursach, które wywołały wśród zgromadzonych wiele uśmiechu i radości. O muzyczną oprawę wieczoru zadbał łomżyński duet Funkasanki, czyli Anna Kaptór i Przemysław Starachowski.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programy Kultura Dostępna 2018.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości