Reklama

Radni PiS wycofają wniosek o odwołanie Karola Pileckiego?

03/12/2018 10:21

Według stanowiska klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie sytuacji w Sejmiku Województwa Podlaskiego, radni PiS przewidują możliwość wycofania wniosku o odwołanie przewodniczącego Karola Pileckiego. - Oczekujemy jednak od niego współpracy i godnego sprawowania funkcji jako reprezentanta całego Sejmiku - czytamy w oświadczeniu.

Prawo i Sprawiedliwość rozważa wycofanie wniosku o odwołanie przewodniczącego Karola Pileckiego, który okazał się kością niezgody podczas ostatnich obrad Sejmiku Województwa. Oburzeni wnioskiem radni Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego opuścili salę, przez co przewodniczący zdecydował o przerwaniu sesji, deklarując także chęć spotkania się w poniedziałek 3 grudnia z szefami klubów PiS, KO i PSL w celu ustalenia terminu kolejnych obrad. Artur Kosicki w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości przygotował w tej sprawie stanowisko.

- Chcemy zgody, która pozwoli rozpocząć normalną działalność władz nowej kadencji. Jesteśmy gotowi na dialog z opozycją, aby osiągnąć kompromis dobry dla przyszłości naszego regionu - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Decyzja Karola Pileckiego o przerwaniu obrad ostatniej sesji została skrytykowana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy określili ją jako "przeczącą zasadom samorządności i ładu prawnego".

- Zrywanie sejmików przypomina najgorsze tradycje znane z kart historii - symbolizuje bezład i sobiepaństwo, które prowadzą do anarchii. - napisał Artur Kosicki.

Radni PiS wzywają do jak najszybszego wznowienia sesji Sejmiku i dokończenia wyboru władz samorządowych województwa, oraz powołania komisji, które będą mogły rozpocząć merytoryczną pracę. Według radnych, opóźnianie decyzji może zagrozić utratą wielu milionów złotych.

Reklama

- Pozwólcie nam pracować. Macie prawo nas rozliczać, ale nie macie prawa blokować przekazania władzy. Tego wymaga szacunek dla wyniku wyborów i ładu ustrojowego Rzeczypospolitej Polskiej wynikającego z Konstytucji. Jesteśmy gotowi do dialogu. Wyrazem naszej dobrej woli jest możliwość wycofania wniosku o odwołanie przewodniczącego Karola Pileckiego. Oczekujemy jednak od niego współpracy i godnego sprawowania funkcji jako reprezentanta całego Sejmiku - czytamy.

Jak przekazał Polskiemu Radiu Białystok przewodniczący Karol Pilecki,  decyzja w sprawie wznowienia sesji sejmiku województwa powinna zapaść nie w poniedziałek 3 grudnia, a we wtorek 4 grudnia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości