Ponad sto par bawiło się na Bezalkoholowym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łomżyńskiej w Jędrusiowej Zagrodzie w Piątnicy. Już po raz ósmy uczestnicy karnawałowej zabawy udowodnili, że można się wspaniale bawić bez alkoholu.
Spotkanie zaczęło się od tradycyjnego „Poloneza”, przed którym do uczestników balu kilka słów skierował biskup Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości wyraził wdzięczność organizatorom za troskę o nową kulturę, która promuje zabawę na trzeźwo oraz pobłogosławił całe przedsięwzięcie i zgromadzonych gości.
Okolicznościowe przemówienie wygłosił, także zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki oraz wójt gminy Piątnica Krzysztof Kozicki.
Po części oficjalnej uczestników balu do zabawy porwał wodzirej, z którym bawili się oni do świtu.
Czas miłej zabawy w połączeniu z muzyką upłynął wszystkim gościom bardzo szybko.
- Radosne i szczęśliwe twarze gości, utwierdzają nas w przekonaniu, że prawdziwa radość wypływa z prawdziwej wolności – mówił nam jeden uczestników tego wyjątkowego balu.