Prawie 700 ankiet dotyczących zagospodarowania działki w Parku JPII wypełnili mieszkańcy Łomży podczas niedzielnego pikniku militarnego „Wojsko na swojsko”. Dziś miejscy urzędnicy opublikowali wyniki. "Zdecydowana większość osób opowiedziała się za lokalizacją w tym miejscu punktów małej gastronomii." - czytamy.
Badanie ankietowe dotyczyło zagospodarowania terenu należącej do Miasta 32-arowej działki przy ul. Prusa. Władze Łomży rozważają utworzenie na tym terenie dwóch lokali tymczasowych, które osobom przebywającym w parku oferowałyby m.in. lody, gofry, hot-dogi, zapiekanki i napoje. (Informowaliśmy o tym tutaj: Gastronomia w Parku Jana Pawła II? Urzędnicy chcą znać zdanie mieszkańców!)
Jak podają urzędnicy, w ankiecie wzięło udział 697 osób (406 kobiet oraz 291 mężczyzn) z czego za utworzeniem punktów małej gastronomii opowiedziały się 594 osoby (85,22% ankietowanych). Przeciwne temu pomysłowi były 103 osoby (14,78% ankietowanych).
W badanej grupie znalazły się osoby w przedziale wiekowym:
o 10-19 lat – 58 osób (z czego 57 osób było za utworzeniem punktów małej gastronomii);
o 20-39 lat – 262 osoby (z czego 237 osób było za utworzeniem punktów małej gastronomii);
o 40-59 lat – 194 osoby (z czego 157 osób było za utworzeniem punktów małej gastronomii);
o 60 lat i więcej – 183 osoby (z czego 143 osoby były za utworzeniem punktów małej gastronomii).
W gronie ankietowanych znaleźli się mieszkańcy:
• osiedla przy Parku Jana Pawła II–Papieża Pielgrzyma - 289 osób (z czego 81,66% opowiedziało się za utworzeniem punktów małej gastronomii);
• innej części Łomży – 331 osób (z czego 87,01% opowiedziało się za utworzeniem punktów małej gastronomii);
• innej miejscowości lub miasta – 77 osób (z czego 90,91% opowiedziało się za utworzeniem punktów małej gastronomii).
– Bardzo mnie cieszą wyniki, które potwierdzają, że miejsce z małą gastronomią w tym parku jest potrzebne. Taka propozycja uatrakcyjnienia tego terenu spotkała się jak widać z dużą aprobatą – mówi zastępca prezydenta Andrzej Garlicki zapewniając, że samorząd dołoży wszelkich starań, aby planowana działalność nie stwarzała uciążliwości.
Z informacji przekazanej przez urzędników wynika. że mieszkańcy, którzy byli przeciwni ulokowaniu w tym miejscu małej gastronomii proponowali, aby na wspomnianej nieruchomości powiększyć plac zabaw, zlokalizować tężnię, małą scenę, ławeczki, park linowy, zrealizować alejki między drzewami, miejsca rekreacji, pole do mini golf, zjeżdżalnie, pomnik Romana Dmowskiego, zrobić zadaszenie, lasek, zieleń lub pozostawić bez zmian.
zdj. UM Lomza