Zakłócanie ciszy nocnej i niebezpieczne driftingi przy rondzie na Zawadzkiej skłoniły radnego Marka Kisiela do złożenia interpelacji w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców okolicznej zabudowy.
Do Rady Miejskiej w Łomży wpłynęła interpelacja radnego Marka Kisiela, który apeluje o zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie ronda przy ulicy Zawadzkiej, w pobliżu wlotu i wylotu ulicy Chmielnej w Łomży.
- Z relacji mieszkańców wynika, że szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych dochodzi tam do celowego wprowadzania pojazdów w poślizg (tzw. driftingu), gwałtownego przyspieszania oraz generowania nadmiernego hałasu. Zjawiska te skutkują regularnym zakłócaniem ciszy nocnej, obniżeniem komfortu życia mieszkańców oraz stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i innych uczestników ruchu drogowego- czytamy w interpelacji.
Reklama
Jak wskazuje radny, problem był wielokrotnie zgłaszany odpowiednim służbom, co skutkowało kontrolami, ale z uwagi na ich doraźny charakter nie były one w stanie trwale zapobiec niebezpiecznym zjawiskom.
- Zwracam się o zastosowanie takich rozwiązań, które stanowiłyby realne i długofalowe działanie, które przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia zakłócania ciszy nocnej oraz podniesienia jakości życia mieszkańców okolicznych zabudowań- pisze radny Marek Kisiel.
Wnosi on również o potraktowanie sprawy jako priorytetowej ze względu na jej bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny.
Poniżej publikujemy całą interpelację.
