Reklama

Różowy październik: Podlasianki wspierają ogólnopolską kampanię różowej wstążki

W niedzielę 6 października br., wnętrza Arche Hotel Krakowska w Warszawie zamieniły się w prawdziwie kobiecą stolicę piękna. Piękna w każdym tego słowa znaczeniu. Event pt. „Różowy październik z Arche Hotel Krakowska”, na którym pojawiły się tłumy gości, zorganizowany został, by przy wsparciu profesjonalistów oraz znanych osobistości propagować profilaktykę raka piersi. Twórczynią wydarzenia „Różowy październik z Arche Hotel Krakowska” jest Podlasianka, pochodząca z Łomży Anna Kurządkowska-Kosińska. W wydarzeniu wzięły udział laureatki konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024.

- W tym roku odbyła się trzecia edycja naszego „różowego wydarzenia”. Październik od wielu już lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym wyjątkowym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi, o czym mówią nie tylko lekarze, ale także artyści, czy celebryci. Temat nagłaśniany jest zarówno w telewizji, prasie jak również w mediach społecznościowych. Jako część prężnie rozwijającej się grupy Arche, dumnie wspieramy ogólnopolskie kampanie, które zawsze mają ten sam cel – zwiększanie świadomości społecznej. Wierzymy, że zorganizowany w Arche Hotel Krakowska różowy event oraz wspólne propagowanie tak ważnych idei pomoże wielu kobietom przekroczyć granice własnych obaw i ograniczeń, a przede wszystkim nakłoni Je do wykonania badań profilaktycznych - mówi Anna Kurządkowska-Kosińska, PR Manager w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, twórca wydarzenia „Różowy październik”. 

Tegoroczne różowe spotkanie rozpoczęło się panelem dyskusyjnym w którym udział wzięli: Dr n. med. Robert Brawura Biskupski – Samaha, specjalista w dziedzinie perinatologii oraz ginekologii i położnictwa. Pomysłodawca oraz współzałożyciel kliniki ginekologicznej Aurea Clinic w Warszawie. Pani Karolina Sobieraj – Prezeska Fundacji „Świadomi życia” oraz Pani Elżbieta Gozdecka – Ambasadorka ogólnopolskiego projektu dla kobiet 50+ „Kwiat Dojrzałości”, który realizowany jest w Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Prywatnie współwłaścicielka kliniki medycyny estetycznej Rosamed Clinic w Warszawie. 

Reklama

Kolejnym etapem różowego spotkania w Arche Hotel Krakowska, była dyskusja o sile i niezwykłej mocy mediów społecznościowych. Na scenę zaproszone zostały, młode, zdolne, ambitne i piękne Podlasianki, które postanowiły pokazać swoim rówieśniczkom i nie tylko, że „piękno zaczyna się od zdrowia”, bo tak właśnie nazwana została kampania pro-zdrowotna realizowana m.in. przez Julię Jakubiak – Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024, Paulinę Wykowską – 1 Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024 oraz Aleksandrę Omelaniuk – 2 Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024, którą zainteresowały się nie tylko kobiety, ale także ogólnopolskie media. Dzięki zorganizowanej w styczniu 2024 kampanii wiele kobiet w różnym wieku zdecydowało się wykonać badania profilaktyczne, dzieląc się tym faktem w mediach społecznościowym oraz zachęcając kolejno swoje znajome, mamy, siostry, czy przyjaciółki. 

- Udział w kampanii „Bo piękno zaczyna się od zdrowia” był dla mnie wspaniałym i ogromnie wartościowym doświadczeniem. Poza tym, że dzięki pomocy lekarza ginekologa zdobyłyśmy rzetelną wiedzę, którą mogłyśmy się następnie podzielić z innymi, same również dowiedziałyśmy się, jak ważna jest profilaktyka. Miałyśmy okazję wziąć udział w niezwykłych warsztatach dotyczących zdrowia kobiecego, a także odwiedziłyśmy klinikę ginekologiczną, gdzie zaprezentowane nam zostały nowoczesne metody wykorzystywane do wykonywania badań takich jak usg piersi, czy cytologia – mówi Julia Jakubiak – Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024. 

Reklama

Obchody „Różowego października z Arche Hotel Krakowska” to, co roku, poza aspektem medycznym także część artystyczno-rozrywkowa. W tym roku w pokazie „Kobiety-Kobietom” zaprezentowały się ambasadorki projektu „Kwiat Dojrzałości 2024”, ogólnopolskiej inicjatywy dla kobiet po 50 roku życia, realizowanej w Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Panie zaprezentowały niezwykłą kolekcję, niezwykłej artystki, która tworzy pod pseudonimem Mana Art. Wear. 

- Obrazy, które maluję to dzieła abstrakcyjne, wykreowane, by zachęcać do pomagania oraz by uwrażliwiać na potrzeby innych. Hasło przewodnie tej limitowanej kolekcji to „noszę – wspieram”, ponieważ każda sprzedana sztuka pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom z Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Na ubraniach, które zaprezentowały na wybiegu panie, znajdują się nadruki obrazów, stworzonych przeze mnie, które przekazuję na licytacje charytatywne  – mówi Mana Art. 

Reklama

Przekaz i założenia pokazu co roku są takie same. Kobiety wychodzą na wybieg by symbolicznie i mentalnie wesprzeć inne panie, które są obecnie w trakcie leczenia onkologicznego. 

- Taki symboliczny pokaz ma być elementem jedności. Powstaje także po to, by dodać siły i determinacji do tego, by stawić czoła rakowi – podsumowuje Małgorzata Jarocka, zwyciężczyni projektu „Kwiat Dojrzałości 2024”. 

W trakcie spotkania, uczestnicy eventu mieli okazję wziąć udział w loterii upominków ufundowanych przez partnerów. Wydarzenie zakończyło się muzycznym występem Barda Kowalskiego – „Nietypowego Bohatera codzienności”. Goście mieli również możliwość skorzystania ze strefy słodkiego poczęstunku. Nie mogło także zabraknąć czasu na wzajemne rozmowy. Wydarzenie poprowadziły: prezenterka i dziennikarka – Ilona Januszewska oraz 1 Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024 – Paulina Wykowska, która tego dnia zadebiutowała na scenie w roli prowadzącej.

Reklama

W ramach różowej kampanii, co roku, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka – znak solidarności z kobietami chorującymi na raka oraz symbol walki z rakiem piersi.  Październik to również okazja do wykonania profilaktycznych badań i skorzystania z programów oferowanych przez NFZ oraz niektóre placówki medyczne. Każdego roku na świecie ponad półtora miliona kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi. Każdego dnia, ponad 50 Polek dowiaduje się, że ma tę chorobę. Wysoko rozwinięta technika medyczna oraz dostęp do badań profilaktycznych są dziś w stanie zatrzymać licznik tych zatrważających danych liczbowych, a co najważniejsze - mogą uratować życie! Różowy wieczór już za nami jednak świadomość i dbałość o własne zdrowie trwać powinno nieprzerwanie przez cały rok. 

- Bardzo się cieszę, że mam możliwość włączania w moje ogólnopolskie realizacje laureatki konkursu Miss Polonia Województwa Podlaskiego oraz osoby, z którymi współpracuję w Łomży. Dla dziewcząt jest to doskonała okazja do tego, by zaprezentować się przed dużą publicznością, poznać wiele wpływowych osób, zdobyć nowe doświadczenie. Dla nas wszystkich jest to niezaprzeczalnie idealny sposób na to, by promować zarówno Łomżę jak i całe województwo podlaskie na wydarzeniach ogólnopolskich. Każda z produkcji, które realizuję w Warszawie, jest produkcją medialną. Każdorazowo towarzyszą nam ogólnopolskie media, co znacząco wpływa na jakość, rozpoznawalność oraz promocję tych wydarzeń, oraz osób w nie zaangażowanych – podsumowuje Anna Kurządkowska-Kosińska. 

Źródło: nadesłane
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości