Reklama

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łomży

12/05/2026 07:52

Od poniedziałku (11 maja 2026 r.) ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkół średnich. Poznaliśmy szczegółowy harmonogram oraz zasady tegorocznego naboru w Łomży.

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2026/2027 odbywa się drogą elektroniczną. Kandydaci powinni wypełnić wniosek na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/lomza. Po wprowadzeniu danych do systemu, dokument należy wydrukować, podpisać i złożyć osobiście w szkole tzw. pierwszego wyboru. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą pobrać papierowy formularz w dowolnej szkole ponadpodstawowej i wypełnić go odręcznie.

Jakie są kluczowe daty w tegorocznym naborze? 27 maja 2026 r. o godz. 15 upływa termin składania wniosków do oddziałów dwujęzycznych, oddziałów przygotowania wojskowego oraz klas o profilu mundurowym. 23 czerwca 2026 r. o godz. 15 mija zaś czas na składanie oraz uzupełnianie wniosków do pozostałych typów klas. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 14 lipca 2026 r. o godz. 10.

Reklama

Każdy kandydat może wskazać maksymalnie trzy szkoły ponadpodstawowe. W ramach tych placówek można wybrać dowolną liczbę oddziałów klas pierwszych. Kluczowe jest ustalenie własnej listy preferencji – klasy są szeregowane w systemie zgodnie z kolejnością, w jakiej uczeń chciałby zostać do nich przyjęty.

Pełna oferta edukacyjna łomżyńskich szkół oraz szczegółowe zasady naboru są dostępne bezpośrednio w systemie rekrutacyjnym.

Źródło: Miasto Łomża Aktualizacja: 12/05/2026 08:21
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości