Reklama

Rycerz znalazł konia w... Venedzie [VIDEO i FOTO]

21/09/2015 05:04

Szukali się nawzajem przez wiele lat, ale ich ścieżki wciąż się rozmijały. Rycerz bez konia i koń bez rycerza. W końcu na siebie trafili w... Galerii Veneda. Co prawda było trochę inaczej, ale zgadza się rycerz, koń i Veneda, gdzie Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zaprezentował się dzieciom.

W niedzielne popołudnie warto było wybrać się do Galerii Veneda nie tylko na zakupy, ale także, a może przede wszystkim na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży, którzy przedstawili "Baśń o Rycerzu bez konia". Baśń o tyle wartościową, że mającą w sobie coś więcej niż prostą opowieść. Baśń z pozytywnym przesłaniem i nauką na przyszłość. Nie tylko dla dzieci.

„Baśń o rycerzu bez konia”, to opowieść o przygodach rycerza, którego nieszczęściem był brak konia. Nieszczęście to ogromne, bo takiego rycerza nawet zbójnicy nie chcą obrabować, a gdzieżby mu pomarzyć o uwolnieniu księżniczki z wieży i ofiarowaniu jej swojego męstwa. Przygody dzielnego acz smutnego rycerza pokazują nam, że jednak warto szukać i wierzyć w sukces, bo z jednej strony świat pełen jest smutnych stworzeń, którym czegoś tam brakuje, a jednocześnie wiele jest sytuacji sprzyjających usilnemu szukaniu.

Reklama

„Baśń o Rycerzu bez Konia" to opowieść z morałem, a przesłanie, jakie niesie spektakl jest ważne, bez względu na wiek - „kiedy w coś wierzysz tak jak należy - to wiedz, że spełniają się sny".

Galeria Veneda organizuje cyklicznie różnego rodzaju imprezy. Zawsze jest to rozrywka na wysokim poziomie, a bardzo często ma ona też walory edukacyjne. Łomżyniacy już przyzwyczaili się, że w Venedzie warto bywać, bo "wyciąga" ona kulturę, również tę wysoką, niemalże wprost na ulicę. Już nie możemy się doczekać, co zaproponuje nam następnym razem...

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości