Reklama

Sesja przerwana. Nie udało się wyłonić wiceprzewodniczących [FOTO i VIDEO]

21/11/2018 12:31

Ani Marianna Jóskowiak, ani Dariusz Domasiewicz nie uzyskali wymaganej liczby głosów aby pełnić funkcję wiceprzewodniczących rady miejskiej. Powtórne głosowanie odbędzie się w poniedziałek. Podczas dzisiejszej sesji radni wraz z prezydentem złożyli uroczyste ślubowanie, rozpoczynając oficjalnie kadencję samorządu miasta Łomża. 

Po wyborze Jana Olszewskiego na przewodniczącego Rady Miejskiej w Łomży,odbyły się wybory na jego zastępców. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Marianny Jóskowiak, która w październikowych wyborach otrzymała 561 głosów. Przyjazna Łomża zaproponowała Dariusza Domasiewicza, na którego 21 października zagłosowało 314 mieszkańców.

W wyniku głosowania - Marianna Jóskowiak i Dariusz Domasiewicz uzyskali po 11 głosów. 3 głosy okazały się nieważne, 3 radnych wstrzymało się od głosu. Żaden z kandydatów nie uzyskał poparcia większości rady. 

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się z opóźnieniem. Sesji przewodniczyła najstarsza radna - Hanka Gałązka, która odczytała rotę ślubowania: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców." Nowo wybrani radni po kolei musieli wypowiedzieć słowo "przysięgam".

Następnym punktem obrad było ślubowanie prezydenta miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który słowami "Obejmując urząd Prezydenta Miasta Łomża, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta" oficjalnie rozpoczął II kadencję.

Reklama

- Kampania wyborcza się skończyła. Kurtyna opadła. Dziś jednak widzimy, że nie każdy jeszcze potrafi zrozumieć, ze wyboru juz dokonano. - mówił po zaprzysiężeniu Chrzanowski.

Gratulacje prezydentowi złożyli m.in.: Andrzej Garlicki, Marek Olbryś, Andrzej Modzelewski i Mariusz Konopka. Głos zabrała takze Iwona Łada - dyrektor biura poselskiego Bernadety Krynickiej, która przekazała zaprzysiężonemu prezydentowi flagę i list okolicznościowy od premiera Mateusza Morawieckiego. Oprócz tego, radny Witold Chludziński przekazał Mariuszowi Chrzanowskiemu wizerunek Jana Pawła II.

Reklama

Z uwagi na niemożność wyłonienia wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Łomży, przegłosowano przerwę w obradach do poniedziałku do godz. 10:00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości