Do godz. 14:00 obowiązywać ma najnowsze ostrzeżenie IMGW-PIB. Tym razem synoptycy wprowadzili alert II stopnia o silnym deszczu z burzami.
Ze względu na wygaszenie aktywności burzowej, a dalsze utrzymywanie się intensywnych opadów, synoptycy IMGW-PIB zmienili ostrzeżenie o burzach z gradem na ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 proc. Alert obowiązuje do godz. 14:00 dnia 23.06.2020.
- Prognozuje się dalsze występowanie opadow deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Miejscami łączna wysokość opadow od rana 22.06.2020 do końca okresu ważności Ostrzeżenia wyniesie od 40 mm do 60 mm, lokalnie do 80 mm. W trakcie opadow deszczu lokalnie mogą pojawiać się burze z porywami wiatru do 65 km/h - podaje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Maciej Maciejewski.
Reklama
Od wczoraj najwięcej deszczu spadło w centralnej części woj. podlaskiego: Fasty - 72,2 mm, Jałowka - 56,3 mm, Białystok - 54,4 mm, Tykocin - 52,8 mm.
- W ciągu najbliższych godzin miejscami, zwłaszcza w pasie od Grajewa, przez Tykocin, po Szepietowo. Lokalnie możliwe są także burze, ktorym towarzyszyć mogą porywy wiatru do 65 km/h - informuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Mateusz Zamajtys
Dziś (23.06) słupki rtęci powinny pokazać 21 stopni na plusie. Przez cały tydzień mogą towarzyszyć nam przelotne opady deszczu.