Reklama

Śluby w plenerze w Łomży? Urząd Stanu Cywilnego może zostać przeniesiony

08/10/2021 15:45

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie można zawrzeć małżeństwo w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Władze miasta mają plan, by przenieść tam Urząd Stanu Cywilnego. Umożliwiłoby to m.in. organizowanie ślubów w plenerze.

Nasze informacje potwierdza Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta:

„Urząd Miejski zamierza zlecić opracowanie dokumentacji na adaptację i zmianę sposobu użytkowania „Domku Pastora”. Jest bowiem doskonale położonym obiektem, umożliwiającym organizację ślubów zarówno w pomieszczeniu, jak też w plenerze. Posiada także parking, co jest niezwykle ważne przy tego typu wydarzeniach. Dlatego rozważane jest przeniesienie do tego budynku Urzędu Stanu Cywilnego” – czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Urząd Stanu Cywilnego znajduje się obecnie w budynku Ratusza przy Starym Rynku. Zwolnione miejsca prawdopodobnie zostałyby zaadaptowane na potrzeby Centrum Obsługi Mieszkańców.

Reklama

Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” rozpoczęło swoją działalność w 2015 roku.  Pierwotnie była to plebania nieistniejącej już parafii ewangelicko-augsburskiej. Obecnie można organizować tu np. warsztaty, prelekcje, projekcje filmowe i wystawy artystyczne. Domek Pastora dysponuje również ogródkiem, gdzie wielokrotnie odbywały się seanse filmowe w ramach letniego kina.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości