Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie można zawrzeć małżeństwo w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Władze miasta mają plan, by przenieść tam Urząd Stanu Cywilnego. Umożliwiłoby to m.in. organizowanie ślubów w plenerze.
Nasze informacje potwierdza Łukasz Czech z Kancelarii Prezydenta Miasta:
„Urząd Miejski zamierza zlecić opracowanie dokumentacji na adaptację i zmianę sposobu użytkowania „Domku Pastora”. Jest bowiem doskonale położonym obiektem, umożliwiającym organizację ślubów zarówno w pomieszczeniu, jak też w plenerze. Posiada także parking, co jest niezwykle ważne przy tego typu wydarzeniach. Dlatego rozważane jest przeniesienie do tego budynku Urzędu Stanu Cywilnego” – czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.
Urząd Stanu Cywilnego znajduje się obecnie w budynku Ratusza przy Starym Rynku. Zwolnione miejsca prawdopodobnie zostałyby zaadaptowane na potrzeby Centrum Obsługi Mieszkańców.
Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” rozpoczęło swoją działalność w 2015 roku. Pierwotnie była to plebania nieistniejącej już parafii ewangelicko-augsburskiej. Obecnie można organizować tu np. warsztaty, prelekcje, projekcje filmowe i wystawy artystyczne. Domek Pastora dysponuje również ogródkiem, gdzie wielokrotnie odbywały się seanse filmowe w ramach letniego kina.