Reklama

SP10: "Ja tu jestem - szanuj mnie" [VIDEO]

08/04/2020 07:00

Spektakl teatralny pod tytułem "Ja tu jestem - szanuj mnie" został zrealizowany w ramach konkursu teatralnego związanego ze Świadomym Miesiącem Świadomości Autyzmu. Miał być wystawiony w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży, ale ze względu na obecną sytuację w kraju, pomysłodawcy udostępnili go w internecie.

Spektakl wystawili  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży.

- Występ uczniów w spektaklu jest ich debiutem i to dla nich pierwsza tak bliska przygoda z teatrem. Łączy się ona z ogromnym przeżyciem, bo są tu także uczniowie ze spektrum autyzmu lub innymi niepełnosprawnościami. Bardzo się cieszą i są dumni z tego, że udało się im pokonać swoje słabości i zagrać  powierzone im role - przekazuje Katarzyna Czapko.

Autorem scenariusza jest nauczycielka Katarzyna Czapko, a w przygotowaniu aktywny udział brały także Jolanta Siwik i Alicja Żelazna. Przygotowanie sztuki wspomogli: Justyna Mańko (oprawa plastyczna), Robert Kulesza (oprawa muzyczna), Ewa Gąsiorowska (autor wiersza) ,Krzysztof Siwik (nagranie) oraz Olga Zachłowska (uczennica).

Reklama

Treść wiersza, wprowadzającego do spektaklu:

 

Gdy na świat przychodzimy

Mamę i tatę najpierw widzimy.

To w ich troskliwych ramionach

Spędzamy beztroskie dzieciństwo.

Lecz kiedy kończymy 7 lat

Idziemy w szkolny nieznany świat.

Jedni odważni i przebojowi,

Inni mniej do wyjścia gotowi.

Są też tacy co mają swój świat

Tak jak ma mój niebieski brat.

Kiedy przyszedł czas szkolnej ławki

Mój niebieski brat dostawał na tę myśl drgawki

Mama poszła więc z nim do szkoły

mówiąc, że nie spotka go tam ból głowy.

Pozna kolegów i koleżanki

Reklama

Weselsze będą odtąd poranki.

Nowe miejsce będzie wesołe i bezpieczne,

Pozostawać w nim nie będzie przecież wiecznie.

Kilka godzin każdego dnia

Każdy uczeń przecież radę da

Będzie się uczył, poznawał świat

A koledzy będą z nim za pan brat.

Dlatego poznają świat niebieskiego brata

Jego inność, odbiór, wrażliwość świata

Pomagają w każdej trudnej chwili

A jak będzie dobrze szło nie będą się dziwili

Lecz zawsze wspierali i szanowali.

Występ był możliwy dzięki wsparciu sponsorów:  Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa, Składowi Budowlanemu Podbielscy i  Szkolnej Radzie Rodziców.

Reklama

Źródło: nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości