Wczorajszego popołudnia odbyło się niesamowite teatralne wydarzenie, a był nim spektakl pt. ,,Kwiat Paproci''. Miastkowo znalazło się wśród 10 miejscowości z 3 województw, które miały przyjemność gościć przedstawienie.
Widowisko zostało zrealizowane na podstawie pięknej baśni Ignacego Kraszewskiego "Kwiat paproci" opartej na polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Główny bohater - Jacuś w drodze po tytułowy kwiat, w drodze ku dorosłości, mierzył się z leśnymi strachami oraz własnymi słabościami stanął przed kluczowym pytaniem - gdzie jest prawdziwe szczęście?
Przedstawienie "Kwiat paproci" emanuje ludową wrażliwością. Widzowie mieli okazję w niezwykłej bliskości usłyszeć, dotknąć, zobaczyć, poczuć i być częścią świata przedstawionego. Scenografia została wykonana m. in. z naturalnych materiałów znalezionych podczas wędrówek po Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu, gdzie mieści się wieś Borki, w której powstawał spektakl. Muzyka była grana i tworzona na żywo na tradycyjnych instrumentach, na których grają aktorzy i muzykanci - członkowie zespołu (przedwojenne cymbały, akordeon, baraban itd.), była również wzbogacona o efekty elektroniczne i elektroakustyczne.
- Było to wydarzenie pełne magii, które przeniosło nas w świat wyobraźni, wzbudzając w nas wiele emocji i refleksji. Dzięki wyjątkowej scenografii, muzyce i grze aktorskiej ten wieczór na długo zostanie w naszej pamięci - poinformował na swojej stronie Urząd Gminy Miastkowo.
Reklama