Załoga barki „Łomżyński Flis” - autorzy spektakularnej wyprawy rzecznej z Łomży do Gdańska, w ostatnich dniach odbyła w wodniackim gronie spotkanie podsumowujące przebieg wyprawy. Omówiono na nim także perspektywę rozwoju współpracy miast, opartą na królewskim szlaku Batorego wiodącym m. innymi przez Narew i Wisłę, jak również podjęto decyzję o uhonorowaniu przyjaciół i sympatyków wodniackiej inicjatywy, upamiętniającej jubileusz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
W gościnnym wnętrzach Domku Pastora honorowymi gośćmi spotkania byli członkowie Pułtuskiego Klubu Wodniaków, którzy w bardzo istotny sposób wsparli na trasie spływu do Gdańska społeczników z załogi „Łomżyńskiego Flisa”. W przyjacielskim gronie oprócz członków Zarządu LOT Ziemia Łomżyńska, nie mogło również zabraknąć kapelana wyprawy o. Jana Bońkowskiego z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Z gratulacjami za wodniackie osiągnięcie pojawił się także Zdzisław Kopańczyk - komandor Zarządu Głównego stowarzyszenia wodniaków śródlądowych PORT oraz wspierający wyprawę indywidualni darczyńcy Maciej Borysewicz, Marian Czarkowski, Bolesław Deptuła i przedstawiciel firmy Góralczyk Nieruchomości.
W swoim krótkim wystąpieniu kapitan rzecznej wyprawy do Gdańska Wojciech Winko na tle slajdów z wyprawy, podzielił się bogactwem wrażeń z jej przebiegu, a także przekazał serdeczne wyrazy wdzięczności dla wszystkich patronów, donatorów i wolontariuszy, dzięki którym na prawie 700-kilometrowej śródlądowej trasie, miała miejsce doskonała dla Łomży promocja jej jubileuszu. Podkreślił przy tym fakt, że sukces tej historycznej dla Łomży wyprawy jest wspólnym dla łomżyńskiej społeczności dokonaniem i jest dumnym z tego, że udało się pozyskać pośród samorządu, łomżan i łomżyńskich przedsiębiorców wystarczające zrozumienie oraz wsparcie dla tego szczytnego pomysłu.
W trakcie dyskusji podniesiono m. innymi potrzebę wspólnej organizacji z innymi miastami opartych na Narwi imprez wodniackich, konieczność większego wykorzystania Narwi dla promocji Ziemi Łomżyńskiej, jak również wyrażaną przez obecnych chęć wspólnej aktywizacji narwiańskiego środowiska wodniackiego.
Jednomyślną decyzją zarządu LOT ZŁ oraz załogi „Łomżyńskiego Flisu”, każdy kto wniósł w realizację wyprawy swoją „cegiełkę”, zostaje obdarzony pamiątkowym certyfikatem poświadczającym godność - „Honorowego członka załogi flisu Łomża-Gdańsk – październik 2018”.
LOT Ziemia Łomżyńska