Sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne przekazano dzisiaj sześciu łomżyńskim szkołom w ramach projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji". - Ten projekt daje szerokie możliwości naszym szkołom i z pewnością poprawi jakość kształcenia dzieci i młodzieży. Warto podejmować takie działania – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.
Do sześciu łomżyńskich szkół trafiło 25 zestawów multimedialnych, czyli laptopy, projektory, ekrany projekcyjne, ale także radioodtwarzacze, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty cyfrowe, wizualizery i tablice interaktywne. Przekazane zostały także pomoce dydaktyczne, wśród których należy wyliczyć: mapy, mikroskopy, bryły geometryczne, rowery stacjonarne, a nawet konsole do gier i bieżnia stacjonarna.
Sprzęt i pomoce przekazano w ramach projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji", którego wnioskodawcą jest Urząd Miejski w Łomży, a realizatorem Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji. Wartość projektu to 1,7 mln zł, a wkład własny miasta jedynie 80 tys. zł. Sprzęt uroczyście przekazał prezydent Mariusz Chrzanowski wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Stypułkowskim.
Z projektu korzystają: SP nr 2, 7 i 10, III LO, ZSTiO nr 4 i ZSEiO w Łomży. Doposażenie to nie wszystko. W ramach projektu organizowane są zajęcia rozwijające i dydaktyczno-wyrównujące dla dzieci oraz wyciezki edukacyjne. Młodzież może skorzystać także z porad doradcy zawodowego.