Nauka w ZSMiO nr 5 w Łomży będzie dostosowana do potrzeb rynku pracy, co umożliwi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego oraz projekt "Rozwijaj i realizuj swoje zainteresowania zawodowe – kierunek Elektromobilność".
Umowę w tej sprawie podpisali wczoraj (21.11) wicemarszałek Stanisław Derehajło, członek zarządu województwa Wiesława Burnos, dyrektor szkoły Jacek Kocoń oraz Bożena Szypulska z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Projekt „Rozwijaj i realizuj swoje zainteresowania zawodowe – kierunek Elektromobilność” zrealizuje miasto Łomża, a skorzysta z niego 252 uczniów ZSMiO nr 5 - wszystkich klas technikum oraz szkoły branżowej, m.in. kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechatronik, elektryk, informatyk, teleinformatyk, geodeta, a także nauczyciele uczący kształcenia zawodowego.. W szkole zorganizowane zostaną koła naukowe, uczniowie wezmą udział w praktykach i stażach u pracodawców oraz kursach zawodowych, a nauczyciele podniosą swoje umiejętności podczas szkoleń. Placówka zostanie doposażona w odpowiedni sprzęt i materiały dydaktyczne.
Wartość projektu to 1,9 mln zł, z czego dofinansowanie z PROWP - 1,8 mln zł. Projekt w ramach konkursu zgłosiło Miasto Łomża.
fot. Wrota Podlasia