Reklama

Staże dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli

22/11/2019 07:25

Nauka w ZSMiO nr 5 w Łomży będzie dostosowana do potrzeb rynku pracy, co umożliwi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego oraz projekt "Rozwijaj i realizuj swoje zainteresowania zawodowe – kierunek Elektromobilność".

Umowę w tej sprawie podpisali wczoraj (21.11) wicemarszałek Stanisław Derehajło, członek zarządu województwa Wiesława Burnos, dyrektor szkoły Jacek Kocoń oraz Bożena Szypulska z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Projekt „Rozwijaj i realizuj swoje zainteresowania zawodowe – kierunek Elektromobilność” zrealizuje miasto Łomża, a skorzysta z niego 252 uczniów ZSMiO nr 5 - wszystkich klas technikum oraz szkoły branżowej, m.in. kształcących się w zawodach:  technik pojazdów samochodowych, mechatronik, elektryk, informatyk, teleinformatyk, geodeta, a także nauczyciele uczący kształcenia zawodowego.. W szkole zorganizowane zostaną koła naukowe, uczniowie wezmą udział w praktykach i stażach u pracodawców oraz kursach zawodowych, a nauczyciele podniosą swoje umiejętności podczas szkoleń. Placówka zostanie doposażona w odpowiedni sprzęt i materiały dydaktyczne.

Reklama

Wartość projektu to 1,9 mln zł, z czego dofinansowanie z PROWP - 1,8 mln zł. Projekt w ramach konkursu zgłosiło Miasto Łomża.

fot. Wrota Podlasia

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości