Zawodnicy Fight Club Łomża pod wodzą trenera Damiana Zorczykowskiego wzięli udział w prestiżowych zawodach sportów walki w Poznaniu, mierząc się z czołówką krajowych i zagranicznych rywali.
Ekipa nie wróciła z pustymi rękami. Do Łomży przywiozła jeden złoty oraz brązowe medale z XV Pucharu Polski No Gi Ju-Jitsu.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dominika Steczkowska, która po raz kolejny potwierdziła swoją znakomitą formę. Bezapelacyjnie zwyciężyła w kategorii adult kobiety - purpurowy pas do 66,5 kg, sięgając po złoty medal.
Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją na matę powrócił również Michał Borowski, zdobywając brązowy medal w kategorii adult - purpurowy pas do 79,5 kg.
Brązowe krążki trafiły także do pozostałych reprezentantów klubu, którzy mimo wolnych losów w pierwszej rundzie zyskali bezcenne doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi. Start w tak wysokiej rangi zawodach to dla nich ważny krok w sportowym rozwoju.
Brązowe medale wywalczyli: Oliwia Zorczykowska (młodziczki -34 kg), Damian Zorczykowski (adult czarne pasy -79,5 kg) oraz Olaf Hermanowski (młodzicy -46 kg).
Zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują głównemu sponsorowi wyjazdu, firmie Sonarol Sp.j. Najda, za wsparcie i pomoc w organizacji udziału w turnieju.