Reklama

Strajk nauczycieli: Dyrektorzy proszą o pozostawienie dzieci w domach

05/04/2019 11:44

Większość dyrektorów zadeklarowała, że będzie w stanie zapewnić właściwą opiekę uczniom, którzy pojawią się w szkołach i przedszkolach w dniu strajku - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. Jednocześnie w placówkach, w których istnieje duże zagrożenie udziału w strajku znaczącej ilości nauczycieli, dyrektorzy szkół zwrócili się z prośbą do rodziców o pozostawienie dzieci w domach.

Spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli z zastępcą prezydenta Łomży odbyło się wczoraj (4.04).

- (...) większość dyrektorów zapewniła, że będzie w stanie zapewnić właściwą opiekę uczniom, którzy pojawią się w szkołach i przedszkolach w dniu strajku. W placówkach, w których istnieje duże zagrożenie udziału w strajku znaczącej ilości nauczycieli dyrektorzy szkół zwrócili się  z prośbą do rodziców o pozostawienie dzieci w domach - informuje Łukasz Czech z UM Łomża.

Jak wynika z otrzymanych przez nas informacji, związki zawodowe nie przekazały dyrektorom szkół i przedszkoli danych na temat osób przystępujących do strajku. Na dzień dzisiejszy niemożliwe jest przygotowanie zastępstw i zorganizowanie opieki nad dziećmi i młodzieżą. Dyrektorzy placówek zmuszeni są do czekania na wspomniane informacje do dnia akcji protestacyjnej, która powinna rozpocząć się w poniedziałek 8 kwietnia.

Reklama

- W związku z tym władze Łomży wspólnie z dyrektorami będą reagowały na bieżąco, po zapoznaniu się z sytuacją w poniedziałek. Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektorów szkół, nie ma obaw odnośnie przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty - przekazuje nam Łukasz Czech.


Związek Nauczycielstwa Polskiego do tej pory nie porozumiał się z rządem.

zdj ZNP

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości