W niedzielę, 25 sierpnia 2024 r., o godzinie 18:00, w całym kraju rozległy się syreny alarmowe w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej, oddając hołd dwóm strażakom, którzy zginęli podczas akcji ratowniczej w Poznaniu. W tym symbolicznym geście solidarności udział wzięli także strażacy z Łomży oraz ochotnicy z powiatu łomżyńskiego.
Tragiczne wydarzenia miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę, 24-25 sierpnia, podczas działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przy ul. Kraszewskiego w Poznaniu. Strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł w piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych. Niestety, w wyniku eksplozji rannych zostało 11 ratowników, a dwóch z nich straciło życie.
Punktualnie o godzinie 18:00 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, wspólnie z druhnami i druhami z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu łomżyńskiego, oddali hołd zmarłym kolegom. Przy dźwiękach sygnałów alarmowych wozów ratowniczo-gaśniczych uczcili pamięć tragicznie zmarłych funkcjonariuszy z Poznania.