Reklama

Łomża: Strzelanina z rodzinną awanturą w tle [VIDEO]

20/03/2026 11:49

Po strzelaninie na ul. Sienkiewicza w Łomży policja zatrzymała 39-letniego sprawcę. Jak ustalono, do zdarzenia doszło podczas kłótni między byłym małżeństwem.

Wczoraj informowaliśmy o strzałach, jakie padły na ulicy Sienkiewicza w Łomży. Do mężczyzny idącego chodnikiem oddano łącznie 6 strzałów. Dzisiaj policja przekazała więcej informacji o zdarzeniu.

-  Wczoraj około 14:30 dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Sienkiewicza w Łomży doszło do strzelaniny. Jak ustalili policjanci, na miejscu spotkało się byłe małżeństwo. Rozmawiali ze sobą na chodniku, doszło między nimi do awantury. Kobieta wsiadła do samochodu do swojego obecnego partnera. Po chwili ten pojazd ruszył, a z okna kierowcy zostały oddane strzały do byłego męża tej kobiety- powiedziała podkomisarz Karolina Wojciekian z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Samochód ze sprawcą odjechał.  Policjanci na miejscu wezwali karetkę pogotowia, która zajęła się 38-latkiem. Trafił on do szpitala na badania.

Po niespełna kilkudziesięciu minutach mundurowi ustalili i odnaleźli sprawcę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna został zatrzymany.

Strzały oddał z pistoletu pneumatycznego zasilanego nabojami CO2 na metalowe kulki. Łącznie było ich sześć. Pistolet policjanci znaleźli schowany w gołębniku na posesji sprawcy.

Awantura miała podłoże rodzinne. Mężcyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w warunkach wystepku chuligańskiego. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego wolnościowe środki w postaci dozoru policji oraz zakuzu zbliżania się i kontaktowania z poszkodowanym. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/03/2026 14:31
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości