Reklama

Sukcesy młodych artystów z MDK-DŚT [FOTO]

30/03/2018 05:56

Mijający właśnie marzec obfitował w sukcesy młodych artystów Pracowni Plastycznej MDK-DŚT. W pięciu konkursach nagrodami, wyróżnieniami i kwalifikacją na wystawy pokonkursowe zaznaczyli swoją obecność w Turku, Łodzi, Płocku, Legnicy i w Bielsku Podlaskim.

- Pomimo zaproszeń nie mogliśmy uczestniczyć we wszystkich uroczystościach i wernisażach z powodu odległości lub niedogodnych terminów - tłumaczą opiekunowie młodych artystów. - Jedynie Natalia Rogowska (7 lat), laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Baśnie, naturalnie" w Łodzi, osobiście odebrała z rąk organizatorów dyplomy i upominki dla siebie i Ani Żelaznej (10 lat).

Młode artystki swoje prace wykonały z darów natury: kamyków, gałązek, piasku, kory, korka, sznurka sizalowego. Stworzyły ilustracje do ulubionej baśni. Natalka przedstawiła z baśni braci Grimm Roszpunkę na wieży i rycerza, który przyszedł jej na ratunek. Ania zilustrowała pokrzywdzonego przez los małego łabędzia z baśni "Brzydkie kaczątko" Ch. Andersena.

Reklama

Organizatorzy konkursu przygotowali dla finalistów liczne niespodzianki. Dzieci miały okazję wysłuchać kilku przepięknych i nieznanych baśni oraz wziąć udział w niezwykłym warsztacie, na którym tworzyły dotykowe ilustracje do baśni i bajek. Doświadczyły jak niewidome dzieci poznają baśnie tylko poprzez słuch i dotyk.

- Dzieci bardzo chętnie biorą udział w konkursach, ale niestety nie wszystkie prace są nagradzane. Mimo to rozumieją regułę konkursu i nawet sam fakt uczestniczenia w nim przynosi im zadowolenie. W tym miesiącu mieliśmy dużo szczęścia ponieważ 12 osób z naszej pracowni zostało uhonorowanych nagrodami, wyróżnieniami i kwalifikacją na wystawę - tłumaczą instruktorzy.

Reklama

W Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Wł. Pietrzaka w Turku, Mateusz Chludziński zdobył wyróżnienie. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kot" w Legnicy nagrodę zdobyła Marcysia Rzodkiewicz (8 lat), a Kinga Chrzanowska (10 lat) i Marek Borowski (8 lat) wyróżnienia. W Płocku w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje wielkanocne" nagrodę wymalowała sobie Weronika Zawadzka (14 lat), a Martyna Jankowska (15 lat) kwalifikację na wystawę. Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Wiosna w lesie" w Bielsku Podlaskim przyniósł nam dwie nagrody dla Lili Romatowskiej (7 lat) i Izabeli Czerwińskiej (12 lat) oraz wyróżnienie dla Antoniny Pisalskiej (10 lat).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości