Po raz trzeci w Łomży i po raz piąty w województwie podlaskim odbędzie się gala Suzuki Boxing Night. Wydarzenie promujące boks olimpijski będzie miało miejsce 19 kwietnia w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich.
- W ramach już 28. edycji Suzuki Boxing Night odbędzie się międzypaństwowy mecz Polska – Irlandia. Myślę, że będzie to bardzo dobre widowisko, na najwyższym poziomie – powiedział Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego dodając, że polski boks olimpijski nie wraca, tylko już wrócił na właściwe tory. Podkreślił też, że dla zawodników będzie to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na olimpijski turniej kwalifikacyjny do Tajlandii.
Wicemarszałek Marek Olbryś zauważył, że boks jest pięknym sportem olimpijskim, a województwo podlaskie stara się taki sport wspierać.
- Osoby trenujące boks będą sobie w życiu radziły, gdyż uczy on charyzmy i pokonywania trudności – mówił wicemarszałek Marek Olbryś podkreślając, że najlepsza promocja jest właśnie poprzez sport czy kulturę.
Prezydent Mariusz Chrzanowski powiedział, że miasto Łomża inwestuje w sport, dlatego co roku zwiększa środki dla klubów sportowych.
- Ale niezwykle ważne jest też to, aby w naszym mieście były organizowane duże, ogólnokrajowe imprezy, transmitowane w telewizji, ściągające wielu kibiców. Mieszkańcy poprzez udział w tych wydarzeniach pokazują, że chcą przeżywać tego typu emocje – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski dziękując organizatorom za to, że takie przedsięwzięcie po raz kolejny może odbyć się w Łomży.
Reklama
Pierwszych zawodników reprezentujących Polskę, których będzie można zobaczyć w naszym mieście, ujawnił prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Zbigniew Maleszewski.
– Łomżyńska publiczność będzie mogła zobaczyć olimpijczyka Damiana Durkacza, który z pewnością wysoko postawi poprzeczkę swojemu przeciwnikowi. Także Nikolasa Pawlika, bardzo młodego, ale już fajnie boksującego. Będą też brązowi medaliści Mistrzostw Europy do lat 22 Paweł Brach i Mateusz Bereźnicki, a także wicemistrz świata juniorów Jakub Straszewski – poinformował Zbigniew Maleszewski podkreślając, że ich pojedynki z pewnością będą stały na bardzo dobrym, wysokim poziomie.
Reklama
Informacja o dystrybucji biletów na wydarzenie będzie podana bliżej terminu gali. Transmisję z rywalizacji można będzie też oglądać na antenie TVP Sport oraz stronie tvp.sport.pl.
Briefing prasowy promujący międzypaństwowy mecz bokserski odbył się 28 marca w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży z udziałem wicemarszałka województwa podlaskiego Marka Olbrysia, prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Piotra Serdyńskiego, prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorza Nowaczyka oraz wiceprezesa Polskiego Związku Bokserwskiego i prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Zbigniew Maleszewskiego.