Reklama

Światowy Dzień Uchodźcy na łomżyńskich bulwarach już w sobotę

18/06/2015 08:15

Fundacja „Ocalenie" wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprasza na obchody Światowego Dnia Uchodźcy. Impreza główna odbędzie się 20 czerwca na terenie Bulwarów nad Narwią w godzinach od 20.00 do 22.00, a wśród gości znajdą się uchodźcy z Donbasu na Ukrainie.

Jak co roku w Łomży gościć będą mieszkańcy Ośrodka dla Uchodźców w Czerwonym Borze. W tym roku będą to głównie osoby z Ukrainy, z Donbasu. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży na wspólne poznanie się i świętowanie.

W programie imprezy:

cykl zabaw i gier dla dzieci przygotowany wspólnie przez Fundację Ocalenie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, w tym dmuchane zjeżdżalnie, rodzinny turniej w piłkarzyki, itp. pokazy grup sportowych prowadzonych przez Fundację i z nią współpracujących: Sztuki walki MMA, Capoeira, zapasy. Będzie możliwość zapisania się do tych grup na zajęcia pokazy ognia, występ chóru z Ukrainy, wystawa fotografii z Łomżą w tle, przygotowana przez młodzież uchodźczą wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami polskiego pochodzenia namiot kulinarny – degustacja potraw czeczeńskich i ukraińskich „Żywe biblioteki" - możliwość osobistego spotkania z uchodźcą, gdzie podczas dyskusji będzie można zadać nurtujące nas pytania i dowiedzieć się o ich sytuacji i powodach wyjazdu z ich ojczystego kraju

Wstęp wolny

 

Jak co roku obchody Światowego Dnia Uchodźcy nie ograniczają się tylko do imprezy plenerowej. Dziś (czwartek 18 czerwca) w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbędzie się debata podsumowująca realizację w Łomży 3-letniego projektu "Q-integracji 2", który ukierunkowany był na wsparcie integracji społecznej i zawodowej uchodźców z Łomży i okolic. Będzie to okazja do przedstawienia aktualnej sytuacji uchodźców w Łomży i dalszych planów Fundacji. Planowana godzina rozpoczęcia spotkania to 13:30.

Reklama

18 i 19 czerwca odbywać się będą warsztaty edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 5 oraz Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Będą to zajęcia prowadzone na wolnym powietrzu w postaci gry ulicznej na terenie danej szkoły. W organizację zaangażowani są min. łomżyńscy wolontariusze.

W organizację imprezy głównej jak i imprez towarzyszących zaangażowanych jest ok. 20 wolontariuszy z Łomży. Wydarzenie dobędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości