W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży uroczystą akademią uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Recytacja wierszy oraz pieśni patriotyczne wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń ukazujących drogę Polaków do niepodległości. Równo o godzinie 11.11 wszystkie klasy zgromadzone na uroczystości w ramach akcji „Szkoła do hymnu” odśpiewały hymn Polski. Tego uroczystego dnia, elementem obchodów 101. rocznicy odzyskania Niepodległości był również udział uczniów w akcji „Mamy Niepodległą”. Akcja polegała na napisaniu oraz wysyłaniu okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie napisali życzenia dla najbliższych: rodziców, dziadków i kolegów.
- Mamy nadzieję, że te działania przyczyniły się do godnego oraz prawdziwie radosnego i patriotycznego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości - przekazuje szkoła.
Źródło: nadesłane