Reklama

Święto szkoły w Kupiskach [FOTO]

18/10/2019 12:48

,Totus Tuus” pod takim hasłem społeczność  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach 16 października 2019r. w sposób niezwykle uroczysty  świętowała 13. rocznicę nadania szkole imienia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej. Celebrował  ją proboszcz, ks. Krzysztof Dąbrowski. Po nabożeństwie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie  przeszli do budynku szkoły na główną część obchodów. Pan Dyrektor Karol Łebkowski powitał gości, którzy zaszczycili swoją obecnością: Pana Tomasza Tyszkę – Dyr. Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża, Panią Bożenę Jackowską - Radną Gminy Łomża, Panią Agatę Tyborowską – Przewodniczącą Rady Rodziców, Pana Czesława Filipkowskiego – przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Uniqa oraz rodziców.  Następnie podkreślił rangę święta,  przypominając, że patron szkoły to już Święty Jan Paweł II.  Wypowiedział ważne słowa, stwierdzając, że młodzież szkoły powinna czerpać aspiracje i wzorować się na przykładzie tego wybitnego człowieka, który był niezwykle skromny, pracowity, a przede wszystkim wrażliwy  na potrzeby innych.

Podczas części artystycznej przygotowanej przez panie: B. Gutowską, M. Nasiadko  poświęconej wybitnej postaci, zgromadzeni mogli wysłuchać pięknych fragmentów homilii kierowanych głównie do młodzieży oraz słów, które dla każdego z nas są nadal  wyzwaniem.  Montaż słowno – muzyczny przybliżył sylwetkę Patrona od jego narodzin przez lata pontyfikatu aż po wyniesienie na ołtarze. Zwieńczeniem występu był taniec uwielbienia, „Błogosławieni”.

Reklama

W tym szczególnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie  uczniów klasy pierwszej. Dzieci przygotowała wychowawczyni p. D. Wierzbowska. Pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ przy akordach poloneza, a następnie zdali „egzamin” gotowości szkolnej. Na pewno zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy ze względu  na niezwykłą postać i wspaniałe osiągnięcia  swego Patrona, na wzór którego  mogą kształtować swoje charaktery, osobowość i zdobywać wykształcenie.

Tego dnia nie zabrakło też ciepłych słów adresowanych do nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Reklama

/nadesłane: B. Gutowska, M. Nasiadko/mylomza/

Załączniki
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości