Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w naszym regionie. Lokalnie temperatura przy gruncie może spaść do -10 stopni Celsjusza.
- Nadal prognozuje się spadki temperatury do -6°C, a przy gruncie do -10°C. Temperatura maksymalna od 8°C, 10°C w niedzielę do 11°C, 13°C we wtorek – informuje Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku.
Ważność alertu: od godz. 13:42 dnia 19.04.2020 do godz. 08:00 dnia 22.04.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia to 90%.
Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.