Reklama

Szczotka i pasta poradziły sobie doskonale z Kariusem i Baktusem [VIDEO i FOTO]

19/09/2016 07:21

Niby wszyscy o tym wiedzą, że zęby trzeba myć po każdym posiłku, ale czy aby na pewno? Gdyby tak było, niepotrzebni byliby dentyści ani spektakle takie jak "Karius i Baktus" zaprezentowany w niedzielę przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Galerii Veneda. Dzieci, które spektakl obejrzały, wiedzą o tym na pewno!

"Karius i Baktus" to przedstawienie edukacyjne, którego podstawowym zadaniem jest poinformować i nauczyć dzieci, że zęby trzeba myć codziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Oczywiście w domu mama, w przedszkolu pani, powtarzają to codziennie. Ale, jak wiadomo, co jednym uchem wpadnie, to drugim jeszcze szybciej wypada. Spektakl "Karius i Baktus" to jednak taka forma przekazania tej wiedzy, która zapada na długo w pamięć dzieci!

Tytułowi Karius i Baktus to próchnica i bakteria - dwa urwisy, które zamieszkały w buzi chłopca - Marka. Wybrały sobie to miejsce na dom, bo Marek często jadł słodycze i nigdy po tym nie mył zębów. Kariusowi i Baktusowi to pasowało, bo one także lubią słodycze, a ich resztek nie brakowało między zębami Marka. Żeby naszym urwisom wygodnie się mieszkało, urządziły sobie domek w zębach Marka - porobiły w nich dziury. Niestety. Wtedy zęby chłopca zaczęły go coraz bardziej boleć. Nic przyjemnego! Na szczęście w porę pojawił się pan dentysta, który zrobił porządek w buzi i nauczył Marka dbać o jej higienę.

Reklama

Tego nauczyły się także dzieci, które w niedzielę przyszły do Galerii Veneda, by obejrzeć spektakl. Teatr Lalki i Aktora, który już od kilku lat ma to przedstawienie w swoim repertuarze, pojawił się z nim w Galerii po raz drugi. I mamy nadzieję, że nie ostatni, bo dbania o higienę trzeba uczyć cały czas. Polecamy szczególnie tym rodzicom, którzy mają problem ze swoim dzieckiem i nie wiedzą jak je przekonać do częstego szczotkowania zębów. Aktorzy pomogą!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości