Kuratorium Oświaty w Białymstoku ogłosiło wojewódzki ranking szkół stworzony na podstawie wyników uczniów w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023.
Ranking corocznie tworzony jest na podstawie liczby laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. Na wyśmienity rezultat „Siódemki” w tym roku ciężko pracowali:
Należy dodać, że tytułu Laureata nie zdobywa się bez wysiłku, a konkursy również nie należą do najłatwiejszych. Uczeń w kolejnych etapach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) musi uzyskać minimum 90% punktów. Nierzadko przygotowujący się do „potyczek z wiedzą” uczniowie podporządkowują temu celowi wiele innych aspektów codzienności. Ciężka praca przynosi jednak efekty, ale to przecież wszyscy już wiedzą... Gratulujemy!
mat. nadesłany