Łomżyńska policja i ich czworonożni partnerzy szkolili się z zakresu umiejętności obronnych, tropienia czy zatrzymania przestępców. Szkolenie odbyło się na terenie fortów w Piątnicy.
Szkolenie miało na celu przygotowanie czworonożnego przyjaciela do nietypowych sytuacji, które mogą mieć miejsce w życiu realnym. Tego typu ćwiczenia doszkalające mają sprawić, by policjant będący na służbie mógł w pełni liczyć na swojego psa i na niekiedy jego niezbędną pomoc.
- W szkoleniu wzięły udział psy o specjalnościach patrolowej i patrolowo-tropiącej. Podczas zajęć funkcjonariusze przede wszystkim doskonalili umiejętności obronne swoich psów- informuje KMP Łomża
Dodatkowo policyjne psy przeszły ćwiczenia z tropienia śladów ludzkich czy zatrzymywania osób.
Zdaniem KMP w Łomży tego typu szkolenia są doskonałą okazją do budowania więzi i relacji ze swoim psem.
źródło informacji: KMP Łomża
zdj. ilustracyjne: KMP Łomża