Łomżyńscy funkcjonariusze systematycznie biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach. Do cyklicznych szkoleń należą m.in. treningi strzeleckie, które prowadzone są przez instruktorów policyjnych.
Łomżyńscy policjanci w ostatnim czasie wzięli udział w szkoleniu strzeleckim. Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności pod okiem wyszkolonych instruktorów policyjnych. Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że treningi uzależnione są od umiejętności i potrzeb policjantów danej jednostki.
- Funkcjonariusze strzelają zarówno z broni krótkiej, którą wykorzystują w codziennej służbie oraz z broni długiej. Warunki w jakich odbywają się ćwiczenia także są różnorodne; policjanci uczestniczą w ćwiczeniach na strzelnicy krytej jak i znajdującej się na wolnym powietrzu. Ponadto mundurowi trenują strzelanie statyczne i dynamiczne, któremu towarzyszy ciągły ruch i presja czasu - informuje KMP w Łomży
Reklama
Celem szkolenia jest przygotowanie mundurowych do realizacji zadań w stresujących i nieoczekiwanych momentach.
źródło: KMP Łomża
zdj. główne: KMP Łomża