Reklama

Szkoły i przedszkola. Białystok ozonuje, Łomża wietrzy i dezynfekuje

11/10/2021 07:54

W wielu miastach, w tym w stolicy naszego województwa, popularną praktyką jest ozonowanie szkół i przedszkoli. Łomża nie jest zainteresowana taką metodą.

Koronawirus przechodzi do ofensywy. Jak informuje resort zdrowia, z dnia na dzień pojawia się coraz więcej nowych przypadków COVID-19. W Białymstoku już od kilku dni realizowany jest projekt “Bezpieczne dzieci, spokojni rodzice” - straż miejska ozonuje przedszkola. O tej metodzie wielu włodarzy przypomniało sobie w czasie szczytu koronawirusa.

A jak to wygląda w Łomży?

- Żadna szkoła i placówka oświatowa nie są ozonowane. Na bieżąco przeprowadzana jest dezynfekcja oraz wietrzone są pomieszczenia - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. - Aktualnie na naukę zdalną skierowana została jednak klasa III Liceum Ogólnokształcącego i jedna klasa Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży. Reszta szkół i placówek na dzień dzisiejszy pracuje bez zmian - dodaje. 

Reklama

Jak podkreślają specjaliści, regularne ozonowanie pomieszczeń zapobiega infekcjom i zakażeniom. To metoda dezynfekcji, która wykorzystuje właściwości aktywnego tlenu. Ten z kolei jest naturalnym środkiem, który pozwala na pozbywanie się nie tylko wirusów i bakterii, ale też grzybów i roztoczy.

 

Fot. Straż Miejska w Białymstoku

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości