Reklama

Tancerze z Łomży wśród najlepszych na Mistrzostwach Polski!

23/10/2025 11:51

Miniony weekend obfitował w emocje dla miłośników tańca towarzyskiego, a szczególnie dla reprezentantów Łomży. W Kwidzynie, w dniach 18-19 października 2025 r., odbyły się Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim w kategoriach młodzieżowych. Klub AKAT, działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, wystawił silną reprezentację, a łomżyńscy tancerze wrócili z turnieju z imponującymi osiągnięciami.

Triumfy w Tańcach Latynoamerykańskich

Niedziela, 19 października, była dniem zmagań w stylu latynoamerykańskim w klasach A i B. Klub AKAT z Łomży miał powody do dumy, ponieważ aż dwie pary zakwalifikowały się do ścisłego finału w prestiżowej kategorii Młodzież klasa A.

  • Wiktor Cekała i Joanna Horoszewska wytańczyli fantastyczne 5. miejsce.
  • Tuż za nimi, na wysokim 6. miejscu, uplasowali się Dawid Zabłocki i Julia Wierzbowska.

To ogromny sukces dla obu par, potwierdzający ich przynależność do krajowej czołówki.

Równie dobrze zaprezentowali się reprezentanci klubu w klasie B latynoamerykańskiej. Para Maciej Mazur i Dominika Khamenok zajęła bardzo dobre 9. miejsce, prezentując świetną formę i potencjał na przyszłe osiągnięcia.

Reklama

Awans do Najwyższej Klasy Krajowej w Stylu Standardowym

Emocje towarzyszyły łomżyńskim tancerzom już w sobotę podczas rywalizacji w stylu standardowym. Para Wiktor Cekała i Joanna Horoszewska odniosła kolejny znaczący sukces. W kategorii Młodzież klasa B zdobyli 9. miejsce, co było kluczowe. To osiągnięcie zaowocowało awansem do najwyższej klasy krajowej A w tańcach standardowych!

Gratulujemy wszystkim parom i życzymy dalszych sukcesów na parkietach!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/10/2025 11:56
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości