Reklama

Teatr Lalki i Aktora w Łomży na 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

25/03/2015 10:56

"Chłopiec i szczęście" w reżyserii Jacka Malinowskiego, to spektakl, który Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprezentuje podczas 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 25 marca 2015r.

- To ogromne wyróżnienie móc wziąć udział w tak prestiżowej imprezie, która każdego roku skupia najciekawsze dokonania teatru dramatycznego i lalkowego w Polsce - podkreślają członkowie zespołu Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Warszawskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce organizowanym od 1965 r. To wielkie święto polskiej kultury, które w każdej edycji zyskuje też ogromne uznanie publiczności.

Najważniejszym wątkiem festiwalu jest przedstawienie najciekawszych spektakli minionego sezonu oraz przegląd najważniejszych polskich przedstawień dla dzieci, zrealizowanych w ostatnich sezonach. Warszawskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszą czytania, dyskusje, koncerty, warsztaty teatralne.
Spektakl Chłopiec i szczęście na motywach opowiadania „Lwie mleko" Isaaca Bashevisa Singera opowiada historię Tama – sieroty mieszkającego w biednej osadzie. Pewnego dnia, za sprawą dwóch bóstw – szczęścia i nieszczęścia, życie chłopca zmienia się radykalnie, przynosząc radość, ale i nowe wyzwania. Chociaż historia kończy się szczęśliwie, przedstawienie pokazuje, że – jak mówi reżyser – we wszechświecie istnieje równowaga dobra i zła, które wzajemnie się przyciągają i uzupełniają, a jedno nie może istnieć bez drugiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości