Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Ostrołęce – rozpoczęło oznakowywanie szlaku żeglownego na rzece Narew. Droga wodna ma zostać otwarta już za kilka tygodni.
Prace prowadzone są na odcinku od ujścia rzeki Orzyc do ujścia rzeki Biebrzy. Na odcinku o długości 165 km rozstawionych zostanie 300 bakenów.
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku tłumaczy, że oznakowanie nawigacyjne wytycza tor wodny. Kolor czerwony boi - prawą stronę szlaku żeglownego, kolor zielony - lewą. Pojedyncze przeszkody w środku szlaku (np. kamienie, rafy kamienne, przemiały piaszczyste, konary, odziomki drzew) oznaczane są bojami żółtymi.
Rozstawianie szlaku potrwa 2 tygodnie. RZGW w Białymstoku planuje otworzyć drogę wodną na Narwi wraz z początkiem maja.
fot. RZGW Białystok