Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży zamieniła się w piątek (15 maja) w miasteczko ruchu drogowego, gdzie uczniowie w wieku 10-12 lat zdobywają i uzupełniają wiedzę. Wszystko po to, aby już od najmłodszych lat rosła świadomość na temat bezpieczeństwa na drodze.
W piątek (15 maja) w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży trwa Finał Wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z grupy I (rocznik 2014 i młodsi, uczniowie w wieku 10-12 lat). Szkoła zamieniła się na jeden dzień w miasteczko ruchu drogowego, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy turnieju.
Współorganizatorem wydarzenia jest WORD w Łomży wraz z Polskim Związkiem Motorowym.
Spotykają się tutaj dzieci ze szkół podstawowych z naszego subregionu – mówi Robert Czerwiński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.
Reklama
Chodzi o to, żeby jak najbardziej wypromować, aby dzieci zapoznawały się z bezpieczeństwem ruchu drogowego od najmłodszych lat. Żebyśmy mogli z czystym sumieniem wysłać dzieci z rowerami czy hulajnogami na drogi – wyjaśnił Robert Czerwiński.
Wojewódzki finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym poprzednio był organizowany w Łomży w 2024 roku.