Na ekrany TVP3 i jej regionalnych oddziałów powraca dokument zrealizowany przez łomżyńskich filmowców Marka Lechowicza - scenarzystę i reżysera oraz Michała Chojaka - operatora "Wygrać z przeznaczeniem". Opowiada o grupie polskich dzieci, które po deportacji na daleką Północ ZSRR i Syberię znalazły dom w Nowej Zelandii.
"Wygrać z przeznaczeniem" to film dokumentalny o ludzkich losach, cierpieniu, upodleniu, beznadziei i śmierci. Ale też o sile, wierze w lepsze jutro i o dobrym losie. Prawdziwa historia grupy 733 polskich dzieci, które po deportacji na daleką Północ ZSRR i Syberię znalazły dom w Nowej Zelandii. Swoją premierę miał we wrześniu 2015 roku.
Dokument powraca na ekrany telewizji publicznej dzisiaj i jutro. Emitowany będzie w TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław
2017-12-01 godz.: 08:05; 14:15; 23:35 (Piątek)
2017-12-02 godz: 00:10; 02:40 (Sobota)