51.019,84 zł wrzucili do skarbon i puszek odwiedzający najstarszą łomżyńską nekropolię. Pieniądze na rzecz ratowania zabytków zbierało blisko stu wolontariuszy.
Na tzw. starym cmentarzu zabytków nie brakuje – spoczywają tu m.in. zasłużeni dla ziemi łomżyńskiej oraz bohaterzy walk o niepodległość. Dzięki organizowanej od lat kweście udało się już uratować wiele nagrobków, ale w kolejce wciąż czekają kolejne. Na wszystkie prace potrzebne są środki, jednak przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zawsze mogą liczyć na hojność mieszkańców Łomży i przyjezdnych. W tym roku kwestarze zebrali 51.019,84 zł.
- To żywa gotówka, która - mamy nadzieję powiększona o przelewy elektroniczne - pozwoli uratować kolejne bezcenne zabytki na naszej nekropolii. Czyż może być piękniejszy dla niej prezent na jej 220 "urodziny"? Tak, proszę Państwa, trudno pewnie w to uwierzyć, ale cmentarz przy ul. Kopernika (d. Świętego Mikołaja), właśnie ukończył 220 lat swojego istnienia! Prawda, że całkiem nieźle się trzyma? I będzie jeszcze piękniejszy, dzięki Waszym sercom, Drodzy Państwo! Dziękujemy z głębi serc naszych! – przekazuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes TPZŁ.
Reklama
Wszyscy chętni mogą również wesprzeć akcję pn „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne” na odległość. Organizatorzy udostępnili numer konta: 58 2490 0005 0000 4600 3034 6414.